Kaip veikia skaitmeninis dažų storio matuoklis?
Dažų storio matuoklis matuoja sluoksnio storį tiek ant feromagnetinių, tiek ne feromagnetinių metalų paviršių. Sluoksnio esančio ant feromagnetinio metalo (Pavyzdžiui – geležis) matavimui yra naudojamas elektromagnetinės indukcijos principas, o ne feromagnetiniams – Edžio (sūkurinių) srovių principas.
Elektromagnetinės indukcijos matavimas yra atliekamas trijų įmontuotų ričių pagalba. Per viena pagrindinę ritę yra paleidžiama elektros srovė ir atsiranda elektromagnetinis laukas aplink ją, kuris tiesiogiai veikia matuojamą paviršių. Kitos dvi ritės, esančios pagrindinės viduje, aptinka aplink jas esantį kintantį elektromagnetinį lauką. Kuomet nėra jokio feromagnetinio paviršiaus šalia, elektromagnetinis laukas jas veikia vienodai. Pradėjus matavimą, laukas pasidaro nesubalansuotas (viena ritę elektromagnetinis laukas veria stipriau nei kitą). Rezultate gauname dvi skirtingas įtampas ričių galuose, kurių skirtumas leidžia nustatyti sluoksnio storį.
Ne feromagnetinio metalo atveju yra naudojama viena ritė su ganėtinai didelio dažnio signalu (apytiksliai keli megahercai), kad padaryti kintantį elektromagnetinį lauką ne feromagnetiniame metale. Pastarasis laukas sukelia sūkurinių srovių judėjimą metale, dėl kurių atsiranda kiti magnetiniai laukai. Iki šių laukų esantis atstumas nuo ričių, tiesiogiai įtakoja pastarųjų varžą, kas leidžia tiksliai išmatuoti storį.
Šis dažų storio matuoklis žino koks paviršius yra matuojamas, todėl perjunginėti jo nereikia.
Kaip išbandyti tikslumą?
Siekiant išbandyti dažų storio matuoklio tikslumą, reikalinga turėti mėginius su jau žinomu storiu. Pirma reikalingas niekuom nepadengtas paviršius ir pridėtas prietaisas yra nulinamas. Tuomet yra dedamas tarp prietaiso ir paviršiaus mėginys ir sulyginami rezultatai.
Programinė įranga
Dažų storio matuoklis FCT 1 Data turi USB sąsają, kurios pagalba galima perkelti duomenis į kompiuterį peržiūrėjimui arba eksportavimui .txt arba .csv (atidaromas su „Microsoft Excel“) formatais.
Naudojimas su kompiuteriu
Norint įdiegti reikalingą progaminę įrangą, kompiuteris privalo atitikti minimalius reikalavimus:
Windows 2000, Windows XP, Windows Vista, Windows 7 arba naujesnė operacinė sistema. (Veikia ir su Windows 10)
90MHz arba didesnis procesoriaus greitis
32 MB arba daugiau operatyviosios atminties
7 MB laisvos vietos kietajame diske
Ekrano rezoliucija 1024 x 768 arba didesnė su aukštu spalvos nustatymu (bent 16 bitų)
Eiga:
- Įdėkite kompaktinį diską, kuris atėjo kartu su prietaisu komplekte, į kompiuterį.
- Atsidarę disko turinį, paspauskite du kartus „SETUP.EXE“ failą.
- Sekite ekrane instrukcijas iki kol sėkmingai bus įdiegta programa.
- Pabaigius įrašinėjimą, reikės dar instaliuoti „CP210xVCPInstaller.exe” programą, esančią driver kataloge. Sekite instrukcijas, kol sėkmingai įdiegsite programą
Atlikus šiuos žingsnius, darbalaukyje turėtų atsirasti tokia piktograma su prierašu „Thickness meter“:

Du kartus ją paspaudus, turėtumėt išvyst tokį langą:

Prijunkite prietaisą prie kompiuterio su USB laidu esančiu komplekte ir paspauskite mygtuką „CONNECT“. Programai pavykus prisijungti prie prietaiso, visų kitų mygtukų tekstas turėtų pavirsti iš pilko į juodą.
Norėdami stebėti matavimus realiu laiku, spauskite mygtuką „RealTimeGrp“. Jus pasitiks štai toks langas:

Kairėjė lango pusėje rodomas visų atliktų matavimų eilės numeris ir išmatuota vertė. Visi matavimai yra atvaizduojami histograma, tačiau galima perjungti ir į trendo grafiką:

Dažų storio matuoklis leidžia eksportuoti sukauptus duomenis viršutinėje juostoje paspaudus „SAVE-*.TXT”, kad išsaugoti kaip .txt failą arba „SAVE-*.CSV”, kad išsaugoti kaip .csv failą (vėliau atidaromi su „Microsoft Excel“ programa).